ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНОГО ОБЛАДНАННЯ BRIOLIGHT НА КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВИХ ЗАНЯТТЯХ У КРИЖОПІЛЬСЬКОМУ ІРЦ
Одним з основних завдань для фахівців комунальної установи «Крижопільський інклюзивно-ресурсний центр» є надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших послуг дітям з особливими освітніми потребами.
Для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів у Крижопільському ІРЦ функціонує сенсорна кімната для психологічного розвантаження дітей. «Родзинкою» кабінету є сучасне інтерактивне обладнання для проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми: інтерактивна підлога та сенсорна панель BRIOLIGHT з корекційним програмним забезпеченням.
Сучасні діти не уявляють світ без телефонів і комп’ютерів, їх інтуїтивно заворожують спецефекти, 3D-моделі, різноманітність звуків і кольорів, які використовуються в інтерактивних навчальних пристроях, а тому викликати інтерес дитини в процесі гри з сучасним обладнанням набагато простіше. Контент в ігровій формі робить виконання завдань невимушеним і захоплюючим процесом для дітей.
Застосовуючи інтерактивне обладнання BRIOLIGHT: інтерактивну підлогу та інтерактивну панель, фахівці інклюзивно-ресурсного центру створюють умови для:
- розвитку великої і дрібної моторики: формування всіх видів праксису, візуально-моторної координації;
- сприйняття: впізнавання зображень предметів і характерних звуків; вибір предметів («знайди», «де», «покажи», «знайди такий же») і частин цілого; впізнавання кольору і форм;
- пам’яті: запам’ятовування зображень і предметів, повторення звуків, слів, фраз і пропозицій;
- мовлення: розуміння та розвиток мовлення;
- сенсорики: формування сенсорних еталонів та елементарних математичних уявлень.
Інтерактивне обладнання BRIOLIGHT стало незамінним помічником у формуванні нових знань, умінь та навичок у діток, які отримують корекційно-розвиткові послуги в нашому Центрі. Інноваційні технології даного обладнання дають нові можливості у роботі з кожною дитиною, адже створюють «ситуації успіху», знижують стомлюваність, покращують працездатність, підвищують інтерес до занять, що є яскравим показником значущості інтерактивного обладнання в корекційно-розвитковому процесі. Спільні ігри в сучасній та комфортній атмосфері допомагають відкритися, повірити в свої сили та проявити кмітливість. Отже, інтерактивне обладнання – це потужний інструмент, здатний зацікавити дітей і залучити їх до активної взаємодії та пізнання.
Діти – це майбутнє нашої країни, зараз дуже важливо піклуватися про них. Миру нам та щасливого майбутнього!