Інформаційна безбар'єрність
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору розроблена на виконання Указу Президента України. Стратегія розрахована до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямах.
У межах цього напряму створення таких умови, за яких люди, незалежно від своєї мобільності, функціональних порушень чи комунікативних можливостей, зможуть отримувати доступ до інформації та користуватись усіма необхідними технологіями.
Зокрема, мова йде про доступність інформації шрифтом Брайля для людей із порушенням зору або використання жестової мови для людей із порушеннями слуху. Доступність стосується місць навчання і праці, житла, громадських закладів, транспорту, вулиць, – зрештою, всього, що нас оточує.
Жестова мова – це мова, яку використовують люди з порушеннями слуху, у неї своя структура, правила та словник. А от мовою жестів, насправді, користується кожен із нас, коли щось пояснює, говорить, сміється та використовує жести й міміку.
У ЦНАП Крижопільської селищної ради запроваджено сервіс УТОГ 24/7 - послуги з перекладу жестової мови, на підставі підписаного договору про співпрацю з громадською організацією «Українське товариство глухих».
Сервіс УТОГ 24/7- це система відеозв'язку з перекладачем жестової мови для забезпечення комунікації з особами, які мають порушення слуху.
Сервіс є абсолютно БЕЗКОШТОВНИМ.