Крижопільська селищна рада
Тульчинський район, Вінницька область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження символіки Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області

 

Фото без опису

КРИЖОПІЛЬСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

                                                                       РІШЕННЯ №593

 

від 29 жовтня 2021 року                                                        15  сесія  8 скликання

 

 

Про  затвердження символіки  

Крижопільської селищної територіальної громади

Тульчинського району Вінницької  області

 

 

Відповідно до п.49 ч.І ст.26, ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи висновки та рекомендації  постійної комісії селищної ради з питань регламенту, депутатської діяльності й етики, гласності, законності та правопорядку, запобігання проявам корупції,   селищна  рада

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити герб, прапор Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області та штандарт Крижопільського селищного голови (додатки 1,2,3).

2. Затвердити Положення про порядок використання символіки Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області (додаток 4).

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань  регламенту, депутатської діяльності й етики, гласності, законності та правопорядку, запобігання проявам корупції (КОРЧОВИЙ О.К.).

 

 

 Секретар селищної ради                                                  Ігор ВАСИЛИШИН

 

 

 

 

 

 

 

                                          Додаток 1

до рішення 15 сесії

селищної ради 8 скликання

від  29 жовтня 2021 року  № 593

 

Герб Крижопільської селищної територіальної громади

Тульчинського району Вінницької області

 

            Герб Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області: у червоному полі срібний хрест,у центрі якого на синьому щитку золоте сонце з обличчям.

         Великий герб Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області: щит з гербом громади вписано в декоративний картуш із золотими пшеничними колосками та увінчано золотою  короною.

Хрест у гербі вказує на назву громади, яка походить від застарілого слова «криж» (хрест). Сонце підкреслює приналежність територіальної громади до історичного Поділля. Територія сучасної громади впродовж 16-17 століть фактично була межовою територією Брацлавського воєводства, яке мало за герб зображення срібного хреста в червоному полі з накладеним синім щитком із півмісяцем.

         Щит увінчує стилізована золота  корона, що вказує на приналежність герба саме громаді (зубці корони вирішені у формі листків дерев). У картуші вписані золоті колоски, які підкреслюють розвинуте сільське господарство. Таким чином, символи громади відображають природні особливості, історичну і сучасну символіку краю, вказують на його адміністративний статус.

 

Малий герб Крижопільської селищної територіальної громади

 Тульчинського району Вінницької області

Фото без опису

У верхньому синьому полі золоте 16-променеве сонце з мечем, котре вказує на приналежність громади до історичного Поділля.

На нижньому золотому полі -  синій паровоз, що означає розвиток залізничного транспорту, котрий сприяв становленню Крижополя як адміністративного центру громади.

Фото без опису

Фото без опису

Секретар селищної ради                                                Ігор ВАСИЛИШИН

                                                                                                                                                                       Додаток 2

до рішення 15 сесії

селищної ради 8 скликання

від 29 жовтня 2021 року  № 593

Прапор Крижопільської селищної територіальної громади

 Тульчинського району Вінницької області

 

 

         Прапор Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області: прямокутне червоне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, на якому білий хрест (ширина рамен і стійки рівна ¼ ширини прапора), у центрі на синьому щитку золотисте сонце з обличчям.

Хрест у прапорі  вказує на назву громади та її центру, яка походить від застарілого слова «криж» (хрест). Сонце підкреслює приналежність території громади до історичного Поділля. Територія сучасної громади впродовж 16-17 століть фактично була межовою територією Брацлавського воєводства, яке мало за герб зображення срібного хреста в червоному полі з накладеним синім щитком із півмісяцем.

Основні кольори прапора – білий, червоний, синій:

- білий хрест на червоному тлі прапора громади вказує на входження Крижопільської територіальної громади до  Вінницької області і одночасно є символом вічності життя, духовності нашого народу;

- червоний колір є ознакою хоробрості і мужності, готовості пожертвувати життям заради Батьківщини;

-  синій колір уособлює собою багатство подільського краю.  

 Фото без опису

Фото без опису

Секретар селищної ради                                                Ігор ВАСИЛИШИН

Додаток 3

до рішення 15 сесії

селищної ради 8 скликання

від 29 жовтня 2021 року  №593

 

Штандарт Крижопільського селищного голови

Штандарт Крижопільського селищного голови: квадратне вишневе полотнище, у центрі – великий герб громади.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Секретар селищної ради                                                Ігор ВАСИЛИШИН

Додаток 4

до рішення 15 сесії

селищної ради 8 скликання

від  29 жовтня 2021 року №593

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок використання символіки Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області

 

1. Положення про порядок використання символіки Крижопільської  селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області (далі – Положення) відображає правовий статус символіки Крижопільської  селищної територіальної громади  згідно з історичними традиціями і сучасною міжнародною практикою.

2. До символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області належать:

2.1. Герб  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області;

2.2. Прапор Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області;

2.3  Штандарт Крижопільського селищного голови.

Ця символіка є офіційною атрибутикою органу місцевого самоврядування  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського   району Вінницької області – Крижопільська селищна рада.

3. Еталони символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області та необхідні документи (Положення, опис, комп’ютерна (електронна) версія та інше) зберігаються в адміністративному приміщенні Крижопільської селищної  ради.

4. Репродуціювання та тиражування символіки  Крижопільської  селищної територіальної громади Тульчинського району  Вінницької області здійснюється:

- кольорове, чорно-біле, графічне зображення;

- вільна техніка виконання з різноманітних матеріалів;

- вільних розмірів із обов’язковим додержанням пропорцій.

При репродуціюванні (відтворенні) та тиражуванні (розповсюдженні) символів  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області необхідно додержуватись кольорової та графічної тотожності еталону та його опису, затвердженого селищною радою.

5. Зображення герба  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області використовується:

- на бланках, посвідченнях та візитних картках селищного голови, заступник селищного голови, голів постійних комісій селищної ради;

- на покажчиках меж територіальної громади на в’їздах.

6.  Зображення герба Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області також використовується у друкованій продукції відповідно до чинного законодавства.

7. Оригінал прапора  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області встановлюється у службовому кабінеті голови селищної ради, а на час проведення пленарних засідань сесій селищної ради вноситься до сесійної зали селищної ради.

7.1. Оригінал прапора  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області також використовується за окремими дорученнями голови селищної ради:

- у приміщеннях, де проводяться прийоми офіційних делегацій;

- у приміщеннях, де відбуваються урочисті церемонії та заходи.

7.2. Прапор  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області піднімається (встановлюється):

- біля будинку селищної ради – постійно;

- на адміністративних будинках місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підпорядкованих їм установ, підприємств і організацій, а також на жилих будинках – у дні державних і місцевих свят;

- під час урочистих заходів, що проводяться органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, за їх бажанням.

7.3. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного Прапора України, прапорів інших держав та прапора  Крижопільської  селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області, останній не може перевищувати їх за розмірами і розміщується праворуч від них (з боку глядачів).

У випадку одночасного підняття прапора  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області з прапором будь-якої установи (якщо вони розташовані поруч), прапор установи не повинен перевищувати розміру прапора  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області і розташовується праворуч від нього.

8. Використання герба і прапора  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області у випадках, які не є обов’язковими, здійснюється за умови отримання дозволу, порядок надання якого визначається головою селищної ради.

Використання символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області  без такого дозволу забороняється, а до порушників цієї заборони застосовуються штрафні санкції відповідно до чинного законодавства.

9. Зображення символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області може використовуватися:

- як елемент святкового оформлення населених пунктів громади під час проведення державних, обласних та інших свят;

- як елемент оформлення урочистих церемоній свят (фестивалі, конкурси, виставки тощо);

- на почесних грамотах, вітальних листівках, пам’ятних адресах, важливих історичних документах, дипломах творчих премій, відзнаках у галузі політики, бізнесу, культури, спорту та інше.

Культурно-просвітницькі та навчальні заклади, юридичні та фізичні особи, які використовують зображення символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування громадської самосвідомості, мають змогу використовувати тільки затверджене зображення символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області (згідно з еталонами та після укладення договору на використання символіки на безоплатній основі), а з комерційною метою (реклама продукту, фірми, послуг, виготовлення сувенірів) – тільки за дозволом селищної ради на підставі договору про право використання символіки Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області .

10. Штандарт селищного голови виготовляється в єдиному примірнику й постійно зберігається в робочому кабінету селищного голови.

11. Дозвіл (договір) на використання символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області з комерційною метою встановлює моральну відповідальність користувача за якість продукції, на якій є зображення символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області. У випадку втрати популярності продукції через погіршення її якості, моральну застарілість та інші показники, районна рада має право розірвати договір з виробником продукції.

Договір укладається селищним головою.

Використання символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області з комерційною метою здійснюється відповідно до Порядку розгляду заяв на право використання символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області, визначеному селищною радою.

12. Виключне право на використання символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського району Вінницької області має селищна рада.

13. Забороняється без спеціального дозволу Крижопільського селищного голови використання символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області.

14. У випадках виявлення неповаги до символіки  Крижопільської селищної територіальної громади Тульчинського  району Вінницької області, фізичні та юридичні особи, які здійснили такі дії, несуть адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством України.

 

Секретар селищної ради                                                    Ігор ВАСИЛИШИН

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних