Участь фахівців інклюзивно-ресурсного у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю
Забезпечення реалізації права на освіту та розвиток дітей з особливими освітніми потребами, їх інтеграції в суспільство шляхом здійснення комплексної медичної, психологічної, педагогічної реабілітації, здобуття освіти відповідного рівня, реалізації соціально-педагогічних ініціатив, спрямованих на створення нової практики загальної та спеціальної освіти - це основна мета діяльності комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня».
З нагоди 25 річчя від моменту створення НРЦ «Левеня» 11-12 червня 2024 року адміністрація і колектив комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня», департамент освіти і науки Львівської ОВА, КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» було організовано Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю та тему «Зміна підходів до освіти дітей з особливими освітніми потребами: 25 років досвіду», де було зареєстровано понад 3 000 учасників. Конференція проведена в онлайн форматі на платформі Zoom та за онлайн-трансляцією на каналі відеосервісу YouTube, у якій фахівці інклюзивно-ресурсного центру Крижопільського ІРЦ також взяли участь.
Метою конференції було ознайомлення з 25-річним досвідом роботи першого в Україні навчально-реабілітаційного центру «Левеня», із системою освіти та реабілітації дітей зі складними порушеннями розвитку, основними напрацюваннями педагогічного експерименту всеукраїнського рівня.
У перший день роботи конференції було представлено український досвід роботи провідних фахівців над трансформацією освіти дітей з особливими освітніми потребами. Конференція розпочалась під керівництвом ВІРИ РЕМАЖЕВСЬКОЇ, кандидата педагогічних наук, доцента, засновниці та директора НРЦ «Левеня» (1999-2020), президента ГО «Всеукраїнська асоціація працівників спеціальної та інклюзивної освіти», яка виступала із темою: «Трансформація освіти дітей з особливими освітніми потребами: 25 років досвіду НРЦ «Левеня».
Другий день конференції був присвячений зарубіжному досвіду партнерів в галузі спеціальної та інклюзивної освіти з країн Балтії, Польщі, Словаччини, Хорватії, Грузії, Азербайджану, США.
Колектив Крижопільського ІРЦ висловлює щиру подяку організаторам, доповідачам та учасникам за професіоналізм, майстерність, клопітку працю та справжню відданість дітям з особливими освітніми потребами, в нинішніх умовах це особливо цінно. Бажаємо організаторам конференції сил, міцного здоров’я, натхнення, витримки та творчих успіхів у вільній Україні!