Виконання бюджету Крижопільської селищної територіальної громади за січень-лютий 2026 року
За січень-лютий 2026 року до загального фонду бюджету Крижопільської селищної територіальної громади отримано 32 424,6 тис. грн. власних та закріплених доходів, що становить 106,5% до уточнених планових показників затверджених місцевою радою на відповідний звітний період, понад план надійшло 1 970,9 тис. грн, в основному за рахунок збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб, земельного податку з юридичних осіб та єдиного податку з фізичних осіб.
Найбільшим джерелом надходжень загального фонду бюджету громади є податок та збір на доходи фізичних осіб, що становить 52,9% від загальних надходжень. За січень-лютий 2026 року даного податку отримано 17 166,1 тис. грн, що на 1 964,9 тис. грн або на 12,9% більше порівняно з січнем-лютим 2025 року.
В цілому в порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду бюджету нашої громади збільшились на 20,6% або на 5 534,3 тис грн.
Офіційних трансфертів до бюджету територіальної громади отримано в сумі 15 034,0 тис. грн, з них:
- 260,2 тис. грн базова дотація;
- 377,8 тис. грн додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації;
- 929,2 тис. грн субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти;
- 11 167,8 тис. грн становить освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам;
- 36,8 тис. грн субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами;
- 1 745,0 тис. грн субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти;
- 150,5 тис. грн субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції;
- 66,7 тис. грн субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.
До спеціального фонду бюджету громади отримано 684,7 тис. грн, з них: кошти екологічного фонду становлять 25,1 тис. грн, власні надходження бюджетних установ – 416,0 тис. грн, кошти від продажу землі – 119,3 тис. грн, кошти цільових фондів – 124,3 тис. грн.
На видатки загального фонду за січень-лютий 2026 року використано 36 413,9 тис. грн, що становить 81,6 % уточненого плану звітного періоду.
Із загальної суми видатків на захищені статті спрямовано і виконано на 31 553,6 тис. грн, або 86,7 % всіх видатків, у т.ч. на оплату праці працівників бюджетних установ з нарахуваннями – 28 458,8 тис. грн, медикаменти та перев’язувальні матеріали – 169,1 тис. грн, на харчування – 106,8 тис. грн, на соціальне забезпечення – 232,4 тис. грн, на оплату енергоносіїв – 2 586,5 тис. грн.
У першу чергу кошти бюджету спрямовувались на фінансування соціально - культурної сфери: на зазначені цілі використано 26 656,0 тис. грн (це 73,2 % усіх видатків), у тому числі:
на освіту використано 22 045,8 тис. грн,
на охорону здоров'я – 1 157,3 тис. грн,
на соціальний захист та соціальне забезпечення – 1 421,8 тис. грн,
на культуру – 1 752,2 тис. грн,
на фізичну культуру і спорт – 278,8 тис. грн.
Крім того, за січень-лютий 2026 року використано на житлово-комунальне господарство – 3 568,7 тис. грн та міжбюджетні трансферти до інших бюджетів – 63,7 тис. грн.
За підсумками виконання селищного бюджету станом на 28.02.2026 року кредиторська заборгованість відсутня.


