Суб’єктам господарювання, що планують здійснювати експорт ячменю, кукурудзи, сої та гороху з України до КНР!
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області нагадує усім зацікавленим особам, що для здійснення експорту ячменю, кукурудзи, сої або гороху з України в Китайську Народну Республіку Міністерство аграрної політики та продовольства України та Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китаю досягли домовленостей щодо фітосанітарних вимог до ячменю, сої, кукурудзи та гороху з країною походження Україна, що були викладені у Протоколах фітосанітарних та інспекційних вимог.
Особа, яка має намір експортувати ячмінь, кукурудзу, сою або горох до Китаю повинна бути зареєстрованою в Держпродспоживслужбі відповідно до статті 27 Закону України «Про карантин рослин». При плануванні експорту до Китаю необхідно звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області із заявою на проведення обстежень посівів ячменю, кукурудзи, сої та гороху у період вегетації на предмет відсутності шкідливих організмів, які знаходяться під карантинним контролем у Китаї. До заяви надається інформація щодо права власності (оренди) або документи щодо намірів купівлі продукції у сільгоспвиробників, впровадження інтегрованої системи захисту посівів, наявність оплати за обстеження посівів. Також обстеженню підлягають місця зберігання кукурудзи, ячменю, сої та гороху, із яких планується експорт. Крім того, у випадку експорту ячменю, подається заява до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області про встановлення офіційного статусу виробничої ділянки, вільної від Tilletia controversa – карликової сажки, на поле, із якого буде здійснено експорт врожаю до Китаю.
Після отримання заяви на обстеження у вегетаційний період місць вирощування та пакету документів, державний фітосанітарний інспектор проводить обстеження посівів, під час якого здійснюється відбір зразків. Відібрані зразки направляються до фітосанітарної лабораторії з метою проведення фітосанітарної діагностики з урахуванням Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог певної культури.
З метою реалізації ст. 4 та 5 Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю (кукурудзи, сої або гороху) з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки проводяться обстеження складських приміщень, які можуть бути включені до переліку місць зберігання, з яких планується експорт на предмет виявлення шкідливих організмів, що знаходяться під карантинним контролем Китаю.
За результатами обстеження та фітосанітарної експертизи державний фітосанітарний інспектор також складає акт про результати нагляду складських приміщень (місць зберігання зерна) на встановлення фітосанітарного стану, в якому зазначає відповідність або невідповідність Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту з України до Китаю.
Для забезпечення виконання вимог щодо експорту ячменю з України до Китайської Народної Республіки державні фітосанітарні інспектори щорічно офіційно встановлюють та контролюють підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільної від Tilletia controversa.
Зверніть увагу! Здійснювати експорт має право тільки суб’єкт господарювання, що включений до Переліку осіб, які планують експорт ячменю, кукурудзи, сої та гороху до Китайської Народної Республіки. Також, експорт здійснюється із місць зберігання, що внесені до Переліку місць зберігання, з яких планується експорт.
Документи, які підтверджують проведення фітосанітарних процедур місць вирощування та місць зберігання ячменю, кукурудзи, сої та гороху з метою включення особи до Переліків, надаються у супроводі заяви на електронну пошту info@dpss.gov.ua.
До заяви додаються документи, що підтверджують проведення фітосанітарних заходів, зокрема:
- копії актів обстеження, що підтверджують відсутність карантинних для КНР організмів;
- копія документу, що підтверджує реєстрацію суб’єкта господарської діяльності відповідно до ст. 27 Закону України «Про карантин рослин»;
- копія документу щодо впровадження інтегрованої системи захисту посівів;
- копія договорів про наміри щодо закупівлі зернової продукції (для посередників);
- копії наказів щодо встановлення ділянок, вільних від Tilletia controversa, відповідно до Наказу МінАПК від 07.08.2012 № 487 (при експорті зерна ячменю).
Також, звертаємо увагу зацікавлених осіб на необхідність дотримання термінів подачі необхідних документів для своєчасного проведення передбачених фітосанітарних процедур.