Крижопільська селищна рада
Тульчинський район, Вінницька область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт щодо соціальної роботи та надання соціальних послуг сім’ям (особам) вразливих груп населення, у тому числі, які перебувають у складних життєвих обставинах за 12 місяців 2024 року

Дата: 24.03.2025 11:07
Кількість переглядів: 190

Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Крижопільської селищної ради» є єдиним в Крижопільській територіальній громаді закладом соціального захисту населення,  який здійснює комплекс заходів соціальної роботи та надання соціальних послуг особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.   У своїй роботі керується Конституцією України, Положенням про «Центр надання соціальних послуг Крижопільської селищної ради», Законом України «Про соціальні послуги» та іншими нормативно-правовими актами, які визначають діяльність установ соціального захисту.

        Одним із напрямків діяльності  є професійна допомога сім'ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг.

        Свою   діяльність проводить за принципами недискримінації, дотримання прав людини, прав дитини та прав осіб з інвалідністю; гуманізму; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; поваги до честі та гідності; толерантності; законності; соціальної справедливості; доступності та відкритості; неупередженості та безпечності; добровільності; індивідуального підходу; комплексності; конфіденційності; максимальної ефективності та прозорості використання надавачами соціальних послуг бюджетних та інших коштів; забезпечення високого рівня якості соціальних послуг.       

          У центрі діє чотири відділення:

- відділення соціальної роботи із сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- відділення соціальної допомоги вдома;

-відділення «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі»;

- відділення  «Простір спілкування для ветеранів, захисників та їх рідних»;

- служба перевезення «Соціальне таксі» (не функціонує).

        Штатна чисельність працівників Центру надання соціальних послуг становить  48 осіб , фактично працюючих - 40 осіб.

     Соціальні послуги надаються:

- за місцем проживання /перебування отримувача соціальних послуг;

- у приміщенні надавача соціальних послуг.

 

 

    Відділення соціальної роботи із сім’ями/ особами, які перебувають у складних життєвих обставинах

              «Сім'я — це серце громади, джерело любові, підтримки та розвитку» основний принцип діяльності відділення соціальної роботи. 

 

         У звітному періоді надійшло повідомлень про 1634 родин та осіб  із них. Здійснено  694 оцінювання потреб. За результатами оцінювання потреб підготовлено 99 пропозицій для прийняття рішення про надання тривалих соціальних послуг. Інші 1739  родин отримали разові соціальні послуги з інформування та консультування.

         Загальна чисельність отримувачів соціальних послуг  становить: 1661 сімей/осіб, в яких 2359 дорослих та 805 дітей.

        Основні категорії отримувачів соціальних послуг: постраждалі від збройних конфліктів та тимчасової окупації; одинокі матері (батьки); сім’ї, члени яких перебувають/перебували в конфлікті з законом; сім’ї, яких торкнулася проблема ВІЛ;  сім’ї, де один чи кілька членів мають інвалідність; прийомні сім’ї; дитячі будинки сімейного типу; особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;  сім’ї, яким призначені державні соціальні допомоги; сім'ї, в яких  батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків із виховання дитини.

                Даним сім'ям/особам, згідно із державними стандартами,  за рішенням УСЗН та ОЗ Крижопільської селищної ради надавалися соціальні послуги, серед них:

- соціальний супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах – 26,

- соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування – 12,

- консультування – 531,

-інформування - 1240,

-соціальної адаптації – 15,

-екстрено кризового втручання - 2,

соціальної профілактики -3,

соціальний супровід під час інклюзивного навчання - 2.

       Наданням соціальних послуг було задоволено потреби осіб: у психологічній допомозі - 507, у наданні юридичної допомоги – 21, у працевлаштуванні - 1,  щодо поліпшення житлових умов - 17, налагодженні зв'язків із членами родини, громадою – 193, у наданні гуманітарної допомоги - 1149,  сприянні в оформленні/відновленні документів, у т. ч. для призначення соціальних виплат – 22, влаштування до закладів освіти- 4.

       Крім того,  фахівцями  із соціальної роботи  здійснено 86 перевірок цільового використання допомоги при народженні дитини та складено відповідні акти.

     Практичним психологом Центру проводилися індивідуальні консультації, групи самодопомоги, тренінгові, практичні заняття, заняття з елементами арт-терапії.

      Працівниками Центру проведено  104 групових інформаційно-просвітницьких  заходи, загальна кількість охоплених ними становить 1113 осіб (дітей - 397, дорослих - 716).

      Протягом  звітного періоду соціальною послугою соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування охоплено  8 опікунських сімей, в яких виховуються 8 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування,  2 прийомні сім'ї (3 дитини) та 2 дитячі будинки сімейного типу (12 дітей).

       На всіх отримувачів  соціальних послуг у відділенні  ведуться особові справи.

       З метою підвищення кваліфікації фахівці постійно беруть участь у різних навчальних семінарах, тренінгах із питань надання соціальних послуг, що проводилися  Вінницьким обласним центром соціальних служб, Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, громадськими організаціями та Інститутом  післядипломної освіти КНУ імені Тараса Шевченка.

        З метою забезпечення просвітницької роботи серед населення громади

щодо  сімейних  форм  виховання (прийомні сім'ї, ДБСТ та патронат над дитиною) фахівцями відділу  розповсюджено 85 буклетів на тему: «Нові форми сімейного виховання», а також проведено 5 групових заходів.

        У відділенні для 226 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) надавалася комплексна допомога, яка включила: гуманітарну підтримку (продукти харчування, одяг, засоби гігієни та інших необхідних речей). Психологічна допомога (проведення консультацій із практичним  психологом для зниження стресу, адаптації до нових умов проживання та відновлення емоційного стану, проведення майстер-класів, заходів для дітей і дорослих для підтримки соціалізації). Соціальна допомога (інформування про доступні  місцеві соціальні програми, допомога в оформленні документів і соціальних виплат). Ця допомога спрямована на забезпечення базових потреб, соціальної адаптації та інтеграції ВПО в громаді.

       

 

Відділення соціальної допомоги вдома

 

               Соціальною послугою догляд вдома та натуральна допомога охоплено 305 одиноких та одиноко проживаючих непрацездатних осіб, які нездатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги. Серед отримувачів послуг є: 61 особа з інвалідністю; 158 осіб похилого віку, старше 80 років; 29 ветеранів праці; 1 ветеран ВВВ; 123 дітей війни; 1 учасник війни.

               За гендерним розподілом: чоловіків - 74; жінок -230.

               Було припинено надання соціальної послуги у зв’язку зі смертю чи зміною постійного місця проживання – 56 отримувачам соціальної послуги.

       Згідно з рішеннями Управління соціального захисту населення та охорони здоров’я 78 громадянам надавалися  послуги із встановленням диференційованої плати, 8 громадянам -  за рахунок отримувача соціальних послуг.

       На всіх громадян, що отримують соціальну послугу, у відділенні ведуться особові справи, визначаються  індивідуальні потреби особи, складаються індивідуальні  плани,  укладаються договори про надання соціальних послуг.

      Протягом 2024 року  проведено 45 планових та позапланових  перевірок.  Скарг на роботу соціальних робітників не надходило.

      При наданні послуги соціальними робітниками було здійснено  20 582 відвідувань  підопічних вдома, яким реалізовано 90 634  заходи, що складають зміст соціальної послуги.

       У відділенні соціальної допомоги вдома працюють 25 соціальних робітника, які відповідно до затверджених графіків роботи, відвідують підопічних 2-3 рази на тиждень. Навантаження на одного соціального робітника становить 10 осіб.

           

Відділення «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі»

 

      Протягом звітного періоду відділення  активно здійснювало діяльність у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечуючи підтримку постраждалим особам та проведення профілактичних заходів.

      Протягом  року  надійшло 164 повідомлень щодо вчинення домашнього насильства,  зафіксовано 164  випадків домашнього насильства. З усіма постраждалими проводилася робота, надавалася психологічна допомога, соціальна підтримка, матеріальні ресурси та соціальні послуги.

       Протягом року проведено 5 інформаційних кампаній у громаді з метою підвищення обізнаності щодо домашнього насильства, його форм, наслідків та способів отримання допомоги.

     Розповсюджено  300 інформаційних буклетів, плакатів та матеріалів.

     З метою якісної взаємодії та швидкого реагування на випадки домашнього насильства проводяться зустрічі  з суб'єктами співпраці.

 

 

Відділення  «Простір спілкування для ветеранів, захисників та їх рідних»

 

      Протягом звітного періоду  проводилась системна робота з 165 ветеранами,  військовослужбовцями та членами їх сімей. Мета цієї діяльності – надання соціальної, психологічної та юридичної підтримки, сприяння їхній інтеграції в цивільне життя та створення сприятливих умов для життя та розвитку.

       Надано 83 консультації щодо соціальних виплат, пільг та субсидій. Забезпечено продуктовими наборами 10 осіб із числа ветеранів та їхніх сімей. Проведено  23 індивідуальних консультацій із психологом. Організовано 11 груп підтримки, спрямованих на подолання наслідків посттравматичних стресових розладів (ПТСР). Проведено 2 тренінгів із емоційної регуляції. Сприяння 2 осіб в працевлаштуванні.

      Залучено 2 сім'ї ветеранів війни до заходу  в рамках надання послуги соціальної адаптації за програмою соціального відновлення.

       Комунальна установа «ЦНСП Крижопільської селищної ради»  співпрацювала  з благодійними організаціями та фондами для  забезпечення ВПО та вразливих груп населення гуманітарною допомогою, серед них: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ЮРІЯ ВАСИЛИШЕНА»,   Міжнародний Благодійний Фонд «РУКИ ДРУЗІВ», Тульчинська районна організація Товариство Червоного Хреста України, Вінницька обласна військова адміністрація та ГО «КРИЖОПІЛЬ НЕЗЛАМНИЙ». Завдяки тісній співпраці проведено ремонтні роботи в приміщенні Центру, виготовлено тактильні таблички.

       Для інформування населення про перелік  соціальних послуг, їх зміст і порядок надання продовжує працювати офіційна сторінка в мережі Фейсбук, яка стала справжнім рупором у нашій громаді та на місцевому радіо. Через інформаційні матеріали, які розміщені на сторінці в мережі Інтернет, жителі нашої громади довідуються про роботу центру, місце розташування  та перелік соціальних послуг, які можуть отримати.

       Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Крижопільської селищної ради»   утримується  за  рахунок  коштів,  які  відповідно  до  бюджетного  кодексу України  виділяються  з  місцевого  бюджету Крижопільської селищної ради. На  утримання  центру в  2024 році було виділено   6 619,684 тис. грн. із них використано   6 353,268 тис. грн.,  а саме:

- заробітна плата з доплатами заплановано 5 000,940 тис. грн., використано  4 869, 203  тис. грн.; 

- нарахування на заробітну плату заплановано 1 100,207 тис. грн., використано  1 062,620 грн.;

- предмети, матеріали, обладнання та інвентар заплановано 123,290 тис. грн., використано  120,421 тис. грн.;

 - оплата послуг (крім комунальних) заплановано 82,600 тис. грн., використано 66,863 тис. грн.;

- видатки на відрядження  заплановано 11,548 тис. грн.,  використано 10,836 тис. грн.;

- оплата водопостачання та водовідведення заплановано 8078 грн.,  використано 2569 грн.;

- оплата електроенергії  заплановано 222,173  тис. грн., використано 155,217 тис. грн.;

-оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг заплановано 52,538 тис. грн., використано 48,037 тис. грн.;

-окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку (підвищення кваліфікації) заплановано 17,500 тис. грн., використано 17,500 тис. грн.;

-інші поточні видатки заплановано 810 грн, не використано 810 грн.

     Впродовж 2024 року надавалися платні послуги  догляду вдома та натуральна допомога. Загальна сума надходження становила 99,906 тис. грн. з них витрачено  39,600 тис. грн. на придбання 2 ноутбука. Таким чином залишок невикористаних коштів становить 196,510 тис. грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних