У Крижопільській громаді вшанували пам’ять жертв злочинів геноциду
Сьогодні, 09 грудня, у Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, біля пам’ятного знаку «Пам’яті жертв комуністичних репресій та геноциду українського народу 1932-1933 р.р.» керівники громади та представники структурних підрозділів селищної ради віддали шану загиблим українцям від геноциду.
Зокрема, хвилиною мовчання вшанували їхню світлу пам’ять та поклали квіти до підніжжя знаку.
*** Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 29 вересня 2015 року. Символічно було обрано відзначати цю дату саме 9 грудня, адже у цей день 1948 року була прийнята й відкрита для підписання Конвенція про попередження злочину геноциду і покарання за нього. Конвенція набула чинності у 1951 році та є основним конвенційним джерелом у сфері боротьби з геноцидом. Конвенція засвідчує зобов’язання міжнародного співтовариства «ніколи знову» і містить перше міжнародно-правове визначення поняття «геноцид», яке було широко прийняте як на національному, так і міжнародному рівнях.
Попри ухвалення Конвенції та встановлення пам’ятної дати, яка акцентує не тільки на вшануванні пам’яті жертв геноцидів, а й на запобіганні цьому злочину, геноциди продовжують ставатися. Українці, на жаль, засвідчують це власним досвідом. Війна росії проти України супроводжується геноцидними практиками щодо українців.
Геноцидну природу дій Росії в Україні визнали парламенти Естонії, Канади, Латвії, Литви, Польщі, сенати Ірландії та Чехії. Комітет Сенату США з міжнародних відносин ухвалив резолюцію, якою визнав дії росії під час війни в Україні геноцидом.
Сьогодні український народ щоденно виборює власне право на життя. Лише перемога у цій війні раз та назавжди зупинить знищення рашистами української нації.