Тепер у переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини – традиція приготування та споживання каші «Кабачанка» Крижопільскої громади
Днями Департамент гуманітарної політики Вінницької ОДА вніс до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини 8 нових елементів, які є традиційними для громад Вінниччини. Зокрема, він поповнився такими елементами:
«Особливості та технологія виготовлення виробів із сіна» (Барська ТГ);
Традиція в’язання побутових віників із «сорго» село Кидрасівка (Бершадської ТГ);
Практика та культурний контекст приготування традиційної страви «Колотуха» (Глуховецька ТГ);
Традиційна страва «Молозиво» село Мізяківські хутори (Стрижавська ТГ);
Подільський декоративний розпис на Вінниччині;
«Традиція проведення жниварського обряду» (Самгородацька ТГ);
Традиції пісенної спадщини Явдохи Зуїхи у Гайсинській громаді.
Відрадно, що серед них є і елемент культурної спадщини нашої Крижопільської громади – традиція приготування та споживання каші «Кабачанка». Його презентували Ганна Лагуна, Катерина Філіпішина та Лариса Митник, представивши на суд експертної ради справжній витвір кулінарного мистецтва нашого краю, секрет приготування якого передається з покоління в покоління. Каша була настільки смачною та оригінальною, що просто не могла не потрапити до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини.
Вітаємо працівників Центру культури і дозвілля Крижопільської селищної ради із внесенням ще одного елемента до списку нематеріальної культурної спадщини поряд із технікою «соломоплетіння» Крижопілля. Дякуємо їм за популяризацію та збереження нематеріальних культурних цінностей громади! І сподіваємося, що це - лише гарний почин у великій справі!