Чарівний світ всебічного розвитку дітей у Крижопільському ІРЦ
Сенсорна кімната для психологічного розвантаження дітей — це середовище, що сприяє розвитку всіх органів чуття дитини. Це маленький рай, де все звучить, дзюрчить, міниться, вабить, ненав’язливо змушує забути про страхи, заспокоює, а якщо потрібно — спонукає до діяльності.
Сенсорна кімната сприяє не лише стимуляції органів відчуття а й одночасно створює розслаблюючу атмосферу. Вона підходять для дітей будь-якого віку, і може використовуватися, як для навчання, так і для відпочинку та розваг.
На корекційно-розвиткових заняттях у сенсорній кімнаті для психологічного розвантаження дітей комунальної установи «Крижопільський інклюзивно-ресурсний центр» діти отримують позитивні емоції, відчуття комфорту і безпеки, що сприяє швидкому встановленню тісного контакту між фахівцями інклюзивно-ресурсного центру та дітьми. Сенсорна кімната здатна перетворитися для дитини в будь-яке місце: ліс, місто, підводний світ, гори, небо чи щось інше. В цій незвичайній кімнаті діти дізнаються, що звичний для них світ, звичні речі, стають зовсім іншими, чарівними, які можна змінювати. Тут можна милуватись водоспадом (музична картина), спостерігати за дощем («сухий» дощ), плавати в кульках («сухий» басейн), літати наче птах (підвісна сенсорна гойдалка), грати із зоряним світлом ліхтариків («зоряне панно»), створювати свої малюнки на піску (настільна пісочниця з освітленням), помандрувати доріжкою з перешкодами (бізіборд), будувати замок (м’який конструктор). Пізнати світ з усіх його сторін завдяки інтерактивній підлозі та сенсорній панелі BRIOlight. Контент в ігровій формі робить виконання завдань невимушеним і захоплюючим процесом для дітей. Заняття з інтерактивною підлогою сприяють розвитку великої та дрібної моторики, різних видів праксису та загальної рухливості. Це сучасний інструмент, призначений для розвитку або відновлення рухової, інтелектуальної, емоційної та вольової сфер.
На корекційно-розвиткових заняттях в сенсорній кімнаті фахівці інклюзивно-ресурсного центру, вдало поєднують елементи кольоротерапії, музикотерапії, пісочної терапії, ігротерапії, казкотерапії та інші. В ній легко проводити ігри та вправи на розрізнення емоційних станів, розвиток мімічних рухів, навиків спілкування, саморегуляції, розслаблення, зняття напруги, пальчикові ігри, тіньовий театр, вправи на дихання і багато іншого. Спільні ігри в такій казковій, комфортній атмосфері допомагають розкритися, повірити в свої сили та проявити кмітливість.
Отже, сенсорна кімната для психологічного розвантаження дітей - це потужний інструмент для розширення і розвитку світогляду, сенсорного та пізнавального розвитку, який не тільки впливає на психічний і емоційний стан дитини, а і надає як заспокійливу так і тонізуючу, відновлювальну дію.