Протидіймо злочину, від якого щороку потерпають тисячі наших громадян
Повномасштабне вторгнення російських окупантів зробило українців уразливими до цього явища: виїзд за кордон, вимушене внутрішнє переселення, втрата житла та робочих місць.
Єдиного портрета постраждалого від торгівлі людьми немає. Ним може стати будь-хто як в Україні, так і за кордоном. Для злочинців — це величезні гроші, для людей — страждання, втрачене здоров’я і навіть життя. Лише упродовж січня-травня цього року Національна поліція виявила 67 фактів торгівлі людьми. Серед постраждалих – 29 жінок, 29 чоловіків та 10 дітей. А протягом 2022-2023 рр. визнано потерпілими у кримінальних провадженнях по торгівлі людьми 215 осіб.
Протидія цьому злочину залишається одним із важливих напрямків роботи, який потребує оперативного реагування усіх суб’єктів взаємодії. І кожна дія тут має значення - навіть найменший крок у напрямку боротьби з торгівлею людьми може зробити великий вплив. Пам’ятаймо це, бережімо себе і допомагаймо іншим!
Якщо ви стали свідком або потерпілим від подібних злочинів, то не мовчіть — звертайтеся за номерами:
1547 — «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми.
527 — Національна «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми.
102 — Національна поліція України.
112 — Єдиний номер для повідомлень про надзвичайні ситуації.
«Лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі у Вінницькій області - тел. 0 800 75 04 75.