Як захиститися від спеки: практичні поради
Спека, з усього видно, не збирається здавати свої позиції. З огляду на те, що вона негативно впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями: гіпертоніків, людей з ішемічною хворобою серця, хронічними захворюваннями (наприклад, з цукровим діабетом), а також - на людей, які займаються фізичною працею, трудяться на вулиці або в сильно нагрітому приміщенні, подаємо деякі практичні поради щодо захисту від спеки у такі дні.
Отже, насамперед почнемо з того, що погано переносять спеку діти: чим менша дитина, тим складніше вона витримує високі температури, оскільки у неї ще нерозвинена адаптація до обставин. Тому у спеку їм потрібно приділяти особливу увагу. Мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини – почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть непритомність.
За перших проявів нездужання з дитини потрібно зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у воді серветкою й обов’язково давати пити кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму. Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, слабозаварений чай, ледь кислуватий компот тощо. У тяжких випадках, у разі втрати свідомості дитиною, - негайно треба викликати «швидку».
У дорослих також можуть проявлятися симптоми теплового та сонячного ударів. Найперше це: слабкість, млявість, запаморочення, рясне потовиділення, спрага, головний біль, нудота й блювота, можлива втрата свідомості. За них треба негайно вживати заходи щодо охолодження організму. Постраждалого слід покласти в прохолодному місці, на голову – холодний компрес або вологий рушник і давати йому якомога більше пити.
У спекотну погоду важливо правильно підбирати одяг. Радять носити головні убори, які прикривають обличчя і вуха, а одяг повинен бути з коміром і рукавами (якщо людина перебуває на сонці). При цьому перевагу слід віддавати натуральним або спеціальним легким тканинам, які захищають і не заважають теплообміну. Слід утримуватись від перебування на сонці з 11.00 до 16.00.
У спеку також важливо не нехтувати водними процедурами: приймати контрастний душ – він зміцнює судини і допомагає впоратися зі спекою. Необхідно пити багато рідини – перевагу варто надавати несолодким напоям, вони добре втамовують спрагу, забороняється вживання алкогольних напоїв.