Лікарі радять вакцинуватись проти кору
Днями лікарі Вінниччини взяли участь у нараді, яку провели фахівці Департаменту охорони здоров’я та ДУ "Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб" і на якій обговорили питання попередження та реагування на можливий спалах кору (з початку цього року вже зафіксовано один випадок кору у Гайсинському районі). Зокрема, йшлося про готовність закладів до реагування на можливий спалах кору, можливі ризики; про етіологію, клініку, ускладнення, лікування та профілактику хвороби; епідеміологічний нагляд за нею. З цього приводу також проведено нараду із сімейними лікарями КНП "Крижопільський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги". Їхню увагу звернено на серйозне ставлення до діагностики захворювань своїх пацієнтів, адже виявлення навіть одного хворого на кір вимагає закриття усіх місцевих закладів дошкільної та шкільної освіти на карантин.
При цьому медики нагадують крижопільчанам, що кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, яке передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто, при чханні, кашлі або розмові. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. У групах найбільшого ризику: немовлята до 1 року, адже у них ще немає щеплення за віком, бо перша вакцинація від кору робиться у 12 місяців; підлітки 15-17 років, чиї батьки свого часу відмовлялися вакцинувати дітей.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень. Специфічного лікування від кору немає, єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Отже, радять вакцинуватись проти цієї небезпечної хвороби.