Грантове фінансування – від держави та міжнародних донорів
Гранти можуть передбачати повне фінансування проєкту з донорських коштів або з частковою участю підприємства. Наприклад, Мінагро надає гранти до 70% вартості будівництва модульної теплиці (але не більше 7 млн грн) на будівництво теплиць. Аналогічно діє програма розвитку садівництва та ягідництва.
За умовами державної грантової програми, якщо заявку на грант задовольняють, підприємство має покласти на рахунок уповноваженого банку свою частку, а держава протягом місяця перераховує суму гранту.
Щоб полегшити під час війни тягар залучених кредитів, уряд оновив програму здешевлення кредитів. Агропідприємства можуть звернутись до держави для часткової компенсації сплачених відсотків за користування кредитом, однак важливий нюанс програми – компенсацію можна отримати за кредитами, отриманими через уповноважені банки, які підписали відповідний меморандум про співпрацю з Мінагрополітики.
Також аграрії можуть залучати донорське фінансування від USAID, ООН та ЄС. Наприклад, Food and Agriculture organization (FAO, ООН) пропонує гранти по $10-25 тис. мікро- та малим виробникам аграрної продукції (від особистих селянських господарств до ферм) для закупівель техніки, спеціального обладнання чи послуг (сертифікація товару, маркетинг, навчання).
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) надає гранти переробним підприємствам, зокрема у секторі переробки сільськогосподарської продукції, для розширення та розвитку діяльності.