30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
Ще до початку війни проблема торгівлі людьми була актуальною для України: наша країна перебувала на 49-му місці зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства, лише за три роки майже 50 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, а найчастіше жертвами цього явища ставали жінки, яких відправляли за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляли у трудове рабство.
Особливо питання торгівлі людьми загострилось в період вимушеної масової евакуації людей, коли всі кордони вводять спрощені режими пропуску.
Від початку війни з України, за даними ООН, вже виїхали 1,5 мільйона громадян. Однак не всі з них розуміють мови країни, в яку вимушені виїжджати, а тому під виглядом допомоги та працевлаштування їм можуть надходити дуже сумнівні пропозиції, які мають такі наслідки, як:
-
вербування;
-
перевезення;
-
передача;
-
продаж;
-
використання у військових конфліктах;
-
залучення до злочинної діяльності;
-
трансплантація чи насильницьке донорство;
-
примус до заняття проституцією;
-
рабство і ситуації, подібні до рабства;
-
примусова праця;
-
залучення в боргову кабалу;
-
використання шантажу, погроз, насильства.
З метою інформування населення, як не потрапити у трудове або сексуальне рабство, та убезпечити себе, радимо:
-
тримати при собі паспорт та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
-
якщо є можливість, то сфотографуйте свій паспорт і надішліть фото людям, яким ви довіряєте;
-
не сідайте в машину наодинці;
-
за можливості знайдіть інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографуйте машину, її номер, за можливості — документи тих осіб, які організовують перевезення;
-
домовтеся про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі;
-
за найменших підозр повідомляйте близьким людям про свої переміщення, геолокацію та поточний стан справ, а також в служби або організації: поліцію, прикордонникам, волонтерам, працівникам гуманітарних місій тощо.
Ми закликаємо всіх, а особливо молодь та жінок з дітьми, бути уважними та дотримуватися простих правил безпеки аби не потрапити до рук нелюдів, які займаються торгівлею людьми.
Служба у справах дітей Крижопільської селищної ради.