Донорство крові під час війни - ще одна лінія оборони
19 липня забір крові буде проводитися в приміщенні «старої неврології», з собою потрібно мати паспорт та амбулаторну картку. Аби заохотити вас здати кров, сьогодні ми зруйнуємо деякі міфи про донорство.
Міф. Є потреба лише в рідкісних видах крові.
Це не так. Якщо ви здаєте кров не конкретному реципієнту, то ця кров поступає в загальний банк крові та використовується в ситуаціях, коли реципієнту потрібне негайне переливання крові. Більш того, чим популярніша група крові, тим більше її потрібно, так як більше людей потребують саме вашої групи крові.
Міф. Донорство –це страшно, боляче та довго.
Єдиним неприємним моментом протягом всієї процедури є укол голкою, що навряд чи можна назвати «страшною та болючою» процедурою. Порізи та удари, з якими ми зіштовхуємось ледь не щодня, завдають значно більшого болю. До того ж, донація крові триває не більше 10 хв.
Міф. У мене заберуть занадто багато крові й це призведе до погіршення здоров’я.
В організмі дорослої людини знаходиться близько 5,6 л крові, в той час коли за один раз забирають 450-470 мл. Це занадто мало, щоб нанести шкоду вашому організму. До того ж організм історично звик до незначної втрати крові внаслідок травм, тому швидка регенерація (відновлення) закладена в нас біологічно.
Нагадуємо номер реєстратури Крижопільської ОЛІЛ: 098-031-95-99
Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
Джерело: ДонорUA
Крижопільська лікарня – цінуємо кожного!
Instagram - www.instagram.com/kryzhopil.olil/
Facebook - www.facebook.com/Kryzhopil.OLIL/
Viber - cutt.ly/Kryzhopil_OLIL
За інформацією Крижопільської ОЛІЛ