НЕ ПАЛІТЬ СУХУ ТРАВУ – ПОВАЖАЙТЕ ЗАКОНИ ПРИРОДИ!
У зв’язку з підвищенням температури повітря знову набуває актуальності питання пожеж. Упродовж останніх тижнів в громаді зросли випадки пожеж сухої трави. Лише за березень у нашій громаді зафіксовано 24 пожежі спричинені підпалом сухої рослинності. Вогонь не лише знищує сухостій, але й становить небезпеку для майна та життя людей.
Наша безпека у наших руках. Чому навколишнє середовище і далі страждає від самовільного підпалу трави?
Шкода від спалювання сухої трави та опалого листя вкрай небезпечна. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин.
Спалювання сухої рослинності у воєнний час може бути прирівняне до диверсійної роботи, що спрямована на обмеження огляду місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони, подання світлових сигналів російським військам.
В час війни ми ще досі маємо людей, які палять траву. Мабуть, вони не до кінця усвідомили, що Україні достатньо пожеж від авіаударів та бомб російських окупантів.
Також слід зазначити, що законодавством заборонено самовільне випалювання сухої рослинності, а порушення цієї вимоги карається штрафом.
Працівниками відділення поліції №1 Тульчинського ВП ГУНП у Вінницькій області протягом лютого та березеня було складено 8 адміністративних протоколів за спалювання сухої рослинності, які будуть розглянуті на засіданні адміністративної комісії при виконавчому комітеті Крижопільської селищної ради.
Тому шановні жителі та гості нашої громади перед тим як виникне бажання підпалити суху траву подумайте що Ви залишаєте своїм нащадкам.