Правила безпеки громадян на залізничному транспорті
Дата: 01.02.2022 09:23
Кількість переглядів: 491
Випадки травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість їх сталось внаслідок порушення потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України».
А саме:
- перехід залізничних колій перед потягом, що наближається, якщо до нього залишилось менше ніж 400 м. та перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
- знаходження на платформі ближче ніж 0,5 м. від її краю під час проходження потяга та до повної його зупинки, проходження вздовж залізничних колій на відстані менше, ніж 5 м. від крайньої рейки;
- перехід колії під вагоном або через автозчеп;
- ходіння по залізничних коліях та сидіння на них;
- інші, в т.ч. електротравми, під час спроби зробити «селфі», під час «зацепінгу», або спроби суїциду, кидання предметів в поїзд, що рухається, ДТП на переїздах та коліях.
Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України визначають вимоги щодо безпеки громадян при користуванні послугами залізничного транспорту, знаходженні на території та об'єктах залізничного транспорту:
- підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда.
- посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.
- висуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху поїздів та викидати сторонні предмети з вікон і дверей вагонів.
- стояти на підніжках і перехідних площадках вагонів, самостійно відчиняти двері вагонів під час руху та на стоянці поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення та відчинення.
- знаходитись в поїзді у нетверезому стані.
- провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини.
- стрибати з платформи на залізничні колії.
- палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських поїздів
- підходити до вагона після повної зупинки поїзда.
- забруднювати тамбури, засмічувати підлогу та сидіння вагонів. Демонтувати обладнання вагонів, псувати оббивку диванів та сидінь.