Конкурс Вінницької обласної Ради «Комфортні громади»: перша інформаційна зустріч відбулася для 9 громад Тульчинського району

Дата: 12.02.2021 20:51
Кількість переглядів: 103

11 лютого стартувала серія інформаційних зустрічей із написання проєктів на конкурс Вінницької обласної ради «Комфортні громади» - для 63 громад, у яких взяли участь Крижопільський селищний голова Володимир Василишен, та його заступниці – Валентина Чабанюк та Алла Здирко.

Перший семінар провели для представників дев’яти громад Тульчинського району: Тульчинської міської громади, Брацлавської, Вапнярської, Крижопільської, Піщанської, Томашпільської, Шпиківської селищних громад, Городківської та Студенянської сільських громад. 

Голова Крижопільської селищної громади Володимир Василишен зазначив, що Крижопільська територіальна громада визначилася зі своїми проєктами і вірить у перемогу на конкурсі обласної ради «Комфортні громади».

Представники громад отримали вичерпні консультації щодо умов проведення конкурсу, вимог до подавачів документів на участь у конкурсі, правил заповнення аплікаційної форми. Схвальним є те, що конкурс «Комфортні громади» є продовженим. 

Пані Валентина висловила впевненість у тому, що для крижопільчан це буде не останній конкурс, у якому буде брати участь територіальна громада, а також дала високу оцінку фахівцям, які надали змістовні поради учасникам семінару та відповіли на всі запитання.

Відповідні інформаційні зустрічі відбудуться в усіх шести районах Вінницької області. 

Цього року Вінницька обласна Рада, ухвалюючи бюджет на 2021 рік, наполягла на проведенні Конкурсу та ухвалила рішення про виділення 20 млн грн на фінансування проєктів-переможців. Конкурс змінив формат, оновлені і його умови.

Для організації та проведення Конкурсу «Комфортні громади» створено Експертну раду.

Вячеслав Соколовий - голова Вінницької обласної Ради і голова експертної ради конкурсу «Комфортні громади»: 

– На завершальному етапі децентралізації на Вінниччині створено 63 територіальні громади. Вони – різні: одні громади більш досвідчені, бо були створені раніше, а є щойно створені громади.  Сама назва конкурсу визначає його суть – кожна громада на Вінниччині має стати комфортною для її жителів, причому в усіх сенсах. У нинішніх умовах проведення такого Конкурсу – надзвичайно потрібне та актуальне. Спільно з громадами та нашими партнерами ми будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв’язання проблем, які існують чи виникають в громадах. Будемо підтримувати  ініціативи громад і залучати громадські об’єднання до напрацювання ідей проєктів. Будемо надавати учасникам консультації та залучати експертів.

Термін подання проєктів в електронному вигляді – до 26 березня; проєкти-переможці будуть визначені до 13 травня.

Передбачене фінансування
 
У конкурсі можуть брати участь  проєкти, розроблені та подані територіальними громадами та районними радами Вінницької області. Проєкти-переможці отримають до 350 тис. грн із фонду Конкурсу та мають передбачати власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проєкту (з населенням до 10 тис. осіб власний внесок – не менше 30% від загального бюджету проєкту). 
Спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування, матимуть такий  обсяг співфінансування: до 500 тис. грн – з фонду Конкурсу, а власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проєкту.

Учасникам Конкурсу пропонується розробити проєкти за такими напрямами
 
«Безпечна громада» –  впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади (в тому числі створення систем відеоспостереження).
«Здоров’я жителів громади» –  здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.
«Сучасна громада» –  розвиток спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку, розбудова та модернізація мереж вуличного освітлення та інше.
«Доступні послуги» –  розвиток центрів надання адміністративних послуг.
«Спроможна громада» –  економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.
«Культурний розвиток громади» – відновлення та збереження історико-культурної, духовної спадщини.
«Інклюзивна громада» –  підтримка осіб з інвалідністю та створення безперешкодного життєвого середовища.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень