Скажемо "Ні!" узалежненням
Швидкоплинні зміни суспільних процесів в Україні породили низку негативних явищ, які позначаються на дітях, підлітках і молоді. Вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління і пов’язані з цим явища соціальної дезадаптації і дезінтеграції особистості є одними з найсерйозніших проблем суспільства останнього десятиліття. Тривала політично-економічна і соціально-культурна криза не тільки загострила, а й якісно змінила проблему адиктивної поведінки молоді. Сьогодні спостерігаються тенденції зниження віку підлітків, що вживають психоактивні речовини; зростання доступності алкогольних і тютюнових виробів; розширення спектру вживаних речовин, що мають руйнівний вплив на здоров’я молодого покоління; зміна соціального статусу підлітків, що почали вживати психоактивні речовини, і формування на цій основі особливої молодіжної субкультури, провідною цінністю якої є вільне проведення дозвілля в поєднанні зі вживанням алкоголю та наркотиків як стилю життя.
Практика показує що серед учнів і студентів велика частка таких, які регулярно або епізодично вживають алкогольні напої. Разом з тим, рівень поінформованості про шкідливі наслідки вживання алкоголю на організм людини у підлітків є досить низьким.
З метою попередження раннього вживання психоактивних речовин підлітком важливо проводити структуровану систематичну профілактичну роботу як з дітьми, так і з батьками. Профілактичний ефект буде сильнішим, якщо найближче оточення учнів також буде охоплено профілактичним інформуванням та навчанням.
Саме тому з метою профілактики негативних проявів у підлітковому середовищі, а саме: розпивання підлітками, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, куріння в громадських місцях, вживання наркотичних засобів, порушення правопорядку та перебування підлітків без супроводу дорослих у вечірній час, працівниками служби у справах дітей Крижопільської селищної ради спільно з поліцейськими офіцерами громади та інспектором з ювенальної проводяться профілактичні рейди «Нічне місто» по населених пунктах громади, щоб наші діти не втратили можливість вибору в житті, володіли достовірною інформацією про наслідки вживання алкоголю та наркотиків.