Проведено інформаційно - роз’яснювальну роботу серед учнів, вчителів та батьків Жабокрицької філії ліцею № 1
07 квітня 2023 року начальником служби у справах дітей Крижопільської селищної ради Вітою Коваль спільно з інспектором з ювенальної превенції Тульчинського РВП лейтенантом поліції Юлією Гасіцою проведено інформаційно - роз’яснювальну роботу серед учнів, вчителів та батьків Жабокрицької філії ліцею № 1 смт Крижопіль, щодо руху ПВК «Редан», та відповідальності неповнолітніх за вчинення правопорушень.
ПВК "Редан" - далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками і хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків з не дуже благополучних сімей. Проте слід пам’ятати, що неповнолітні самі несуть відповідальність за вчинення правопорушень. Як відомо до кримінальної відповідальності притягуються особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років (вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, хуліганство та інші). Що стосується кримінальної відповідальності дітей віком до 14 років, вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, але до них можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру.
Учасникам заходу також було роз’яснено як українські діти підхопили тренд “Редана” та яка його “ідеологія”.
“Редани” приваблюють молодь своїми ідеями – вони стверджують, що борються за справедливість, свободу самовираження і не хочуть, щоб їх переслідували через одяг, зачіску тощо. Відповідно, вони ворогують із середовищами, які проявляють нетерпимість до “неформалів” – із футбольними хуліганами (яких у Росії називають “офниками”, від звороту “околофутбол”), скінхедами тощо. Фраза “поясни за шмот” – це якраз надбання із цих субкультурних сутичок. “Штучний розвиток субкультури вказує на чергову спробу російських пропагандистів провести інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні. Психологи зазначають: якщо йдеться про саму субкультуру, то її атрибути – ознаки, походження та активності – зовсім не нові. У підлітковому віці юна особистість переживає феномен позбавлення визнання й авторитету дорослих. Тому місце старших має зайняти одноліток. “Оскільки в одного ровесника може не вистачати досвіду чи певних знань, то необхідно гуртуватися у специфічні об’єднання. Внаслідок гормонального вибуху, від якого зриває дах, у людини знімаються заборони і розширюються кордони: відбувається “легалізація” негативних почуттів. Цей негатив у поєднанні з фантазією дає нам передумови для формування субкультур.
Слід зауважити, що часто підлітки не можуть самостійно реалізувати свої бажання, тому намагаються знайти своє місце у молодіжних організаціях. Звучить це не погано, але і групи бувають різні, такі, як і ті самі ПВК "Редан".
Підлітковий вік – складний, але батьки можуть вплинути на цю ситуацію та вберегти свою дитину від участі у подібних рухах. Насамперед потрібно:
спокійно, відверто і прямо поговорити з дитиною. При цьому дайте можливість виговоритися і їй.
Якщо дитина розповідає, куди вона ходить та як проводить свій час – проявіть якомога повну обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння і доброзичливість, аби уникнути емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
Опановуйте інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соцмережах;
Аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
"Познайомтеся" з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
Покажіть дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.