Порядок призначення соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі
В умовах воєнного стану постало питання спрощеності надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі вразливим категоріям населення.
⁉️ КОМУ НАДАЮТЬСЯ ПОСЛУГИ:
🔹 особам з інвалідністю I групи;
🔸 дітям з інвалідністю та дітям, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі захворювання відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність ;
🔹 громадянам похилого віку з когнітивними порушеннями;
🔸 невиліковно хворим, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.
⁉️ ХТО НАДАЄ ПОСЛУГИ:
Фізичні особи, із числа членів сім’ї, які спільно проживають , пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг.
⁉️ КУДИ НЕОБХІДНО ЗВЕРТАТИСЬ:
➡️ у виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
➡️ онлайн через портал ДІЯ
⁉️ ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ:
✅ заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
✅ заяву про згоду отримувати соціальні послуги;
✅паспорт громадянина України (пред’являється під час подачі заяви);
✅ копію свідоцтва про народження дитини (у разі надання соціальних послуг з догляду дитині);
✅ декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
✅ копію довідки до акту огляду МСЕК (для осіб з інвалідністю);
висновок ЛКК щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
✅ висновок ЛКК щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватись, за формою, затвердженою МОЗ;
✅ копію медичного висновку на дитину з інвалідністю до 18 років, за формою, затвердженою МОЗ;
✅ довідку про захворювання дитини на тяжке захворювання, що видана ЛКК лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ.
❗️ НОВОВВЕДЕННЯ: 👇
🔹 впроваджено комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг.
👉 Проводять його фахівці органу місцевого самоврядування спільно із представниками закладу охорони здоров’я, надавачів соціальних послуг із залученням особи, яка потребує надання соціальних послуг та/або її законного представника.
Це дозволяє забезпечити індивідуальний підхід в наданні конкретній особі необхідних саме їй соціальних послуг та дотримання принципу адресності при призначенні компенсації за догляд;
Визначення ступеня індивідуальних потреб здійснюється протягом ❗️ двох робочих днів після отримання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду та про згоду отримувати соціальні послуги.
За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, готується висновок за затвердженою формою.
🔸 надано можливість призначати та виплачувати компенсацію за догляд людині, яка зареєструвалась як внутрішньо переміщена особа, за новим місцем перебування, якщо вона перебуває разом із особою, за якою здійснює догляд.;
🔹 врахування при розрахунку середньомісячного сукупного доходу людини, яка надає соціальні послуги з догляду, доходів за ❗️ один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця надання згоди здійснювати догляд на непрофесійній основі.
При цьому, інформація про доходи буде отримуватися автоматизовано, шляхом обміну даними між інформаційно-телекомунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій.