Грантова гуманітарна програма «Гуманітарна солідарність»
Міжнародний фонд «Відродження» (МФ «Відродження») за фінансової підтримки гуманітарної організації CARE Deutschland започатковує гуманітарну програму «Гуманітарна солідарність». Запрошуються до участі в програмі організації громадянського суспільства, волонтерські ініціативи, державні і комунальні установи, що працюють у сфері охорони здоров‘я та соціального захисту, та які готові запропонувати заходи гуманітарного реагування та підтримки (гуманітарна допомога, релокація/евакуація, організація прихистків, надання психологічних, соціальних, (пара)медичних та інших послуг тощо), що ґрунтуються на фактичних даних про актуальні потреби, враховують особливості становища різних вразливих груп і сфокусовані на підтримці самозарадності людей у біді.
Мета програми: забезпечити швидке реагування та задоволення гуманітарних потреб вразливих груп цивільного населення в умовах війни росії проти України.
Пріоритети програми:
- підтримка локальних гуманітарних ініціатив у громадах, які знаходяться безпосередньо близько до зони активних бойових дій та у громадах, які прийняли значну кількість вимушених переселенців;
- надання гуманітарної допомоги та підтримки у надзвичайних умовах та вирішення гуманітарних потреб вразливих груп серед цивільного населення;
- надання або створення умов для покращення доступу до необхідної медичної допомоги, соціальних та інших необхідних послуг;
- захист людської гідності, сприяння самозарадності та солідарності у подоланні викликів для цивільного населення, яке зазнало руйнівного впливу війни.
Важливі зауваження до проєктних пропозицій / запитів на пряму закупівлю
Відповідно до вимог основного донора – CARE Deutschland – гуманітарна допомога та підтримка в рамках програми «Гуманітарна солідарність» може бути спрямована лише на цивільне населення.
До вразливих груп, що пріоритизуються у рамках програми, належать:
- особи, що потребують невідкладної медичної допомоги або реабілітації внаслідок війни;
- особи, що мають хронічні або орфанні захворювання (напр.: паліативні хворі, ЛЖВ, інсулінозалежні хворі тощо);
- особи з інвалідністю;
- особи, що перебувають на утриманні у спеціалізованих закладах (напр.: геріатричні заклади, сиротинці тощо);
- вимушені переселенці, шукачі притулку, біженці або мігранти;
- особи, що належать до соціально вразливих категорій (напр.: бездомні, сироти, особи, звільнені з місць позбавлення волі тощо);
- особи, що належать до меншин або вразливих груп (напр.: роми, ЛГБТ, тощо).
Особливо в межах зазначених вразливих груп варто враховувати гендерні (жінки/чоловіки) та вікові (малолітні діти, особи похилого віку, 65+) вразливості.
Разом з цим, цей перелік не є вичерпним та, згідно з принципом неупередженості в наданні гуманітарної допомоги, не може тлумачитися як такий, що забороняє спрямовувати проєктні зусилля на інші групи цивільного населення, які потребують гуманітарної допомоги.
До прийнятних витрат у рамках програми належать витрати на:
Закупівлю:
- лікарських засобів (згідно з Національним переліком лікарських засобів або наявних у діючих протоколах та настановах Міністерства охорони здоров’я України);
- виробів медичного призначення та дрібного медичного інвентарю;
- продуктів довготривалого зберігання;
- товарів для організації побуту;
- товарів санітарно-гігієнічного призначення;
- товарів для освіти та навчання;
- пального для евакуаційного транспорту або транспорту для доставки гуманітарної допомоги.
Оплату:
- послуг спеціалістів для надання психологічної, соціальної та іншої допомоги, освітніх сервісів та соціального супроводу;
- послуг водіїв, вантажників, логістичних координаторів тощо;
- транспортних або інших супровідних послуг для забезпечення доступу до закладів охорони здоров‘я або соціального захисту, інших установ;
- харчування та інших форм підтримки волонтерів;
- послуг зв‘язку (мобільний, інтернет);
- поштових та банківських послуг.
Усі витрати мають бути доцільними, ефективними та відповідати принципу «найвища якість на найнижчу ціну», а також можуть фактично виникати протягом терміну реалізації проєкту.
Неприйнятними є витрати, пов‘язані зі сплатою боргів, відшкодуванням витрат, пов‘язаних з коливанням валютного курсу, будівництвом або ремонтними роботами, закупівлею транспортних засобів або предметів розкоші тощо.
Бюджет програми
Загальний бюджет – 57 980 000 грн.
Мінімальний розмір гранту / запиту – 100 000 грн.
Максимальний розмір гранту / запиту – 380 000 грн.
Оптимальний розмір гранту / запиту – 280 000 – 330 000 грн.
Максимальний строк реалізації проєкту – 4 місяці.
Учасники програми:
Гранти: до подання грантових проєктних пропозицій запрошуються громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші громадські об‘єднання, які зареєстровані як неприбуткові або благодійні організації та працюють в Україні.
Прямі закупівлі: заявку на прямі закупівлі можуть подавати державні і комунальні заклади охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, а також незареєстровані волонтерські ініціативи.
Порядок подання проєктних пропозицій / запитів на пряму закупівлю:
Крок 1. Подання заявки – наміру через заповнення короткої аплікаційної форми: Грантова проєктна пропозиція: https://forms.office.com/r/tMGWhw09KK, запит на пряму закупівлю: https://forms.office.com/r/uUvcCjN77p .
Прийом грантових проєктних пропозицій та запитів на пряму закупівлю відбувається на постійній основі до офіційного оголошення завершення грантової програми.
Орієнтовний термін розгляду отриманих пропозицій і запитів становитиме 5-7 робочих днів.
Крок 2. Відібрані до підтримки пропозиції і запити одержать запрошення до укладання угоди за формою, визначеною МФ «Відродження».
У разі необхідності уточнення деталей проєктної заявки представники МФ «Відродження» можуть звертатися до заявників на будь-якому етапі розгляду заявки за адресою електронної пошти, вказаної в аплікаційній формі як контактна.
Питання щодо подання проєктних пропозицій надаються лише в електронному режимі (не телефоном). У разі виникнення відповідних запитань, звертайтеся за адресою – humanitarian@irf.ua , вказавши у темі листа «Запитання щодо гуманітарної програми», а у тексті – своє ім’я й прізвище, а також організацію, яку ви представляєте.
З детальною інформацією про програму Ви можете ознайомитися за посиланням: https://www.irf.ua/contest/humanitarian_solidarity_program/
За повідомленням відділу економічного, регіонального та агропромислового розвитку виконавчого комітету селищної ради