Інформуємо про право на соціальний захист працюючих осіб – медичну реабілітацію в санаторно-курортних закладах
Безкоштовно, кожна застрахована особа (офіційно працевлаштована, в тому числі і ФОП, із заробітної плати якого сплачується ЄСВ (єдиний соціальний внесок) у Пенсійний Фонд) після стаціонарного лікування (після перенесених оперативних втручань, захворювань і травм) має право на отримання медичної реабілітації терміном від 18 до 24 днів у санаторно-курортному закладі.
Вартість реабілітаційного лікування відшкодовується за кошти Фонду соціального страхування України, а також продовжується лікарняний листок та надається допомога по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотному напрямку). Дана соціальна послуга передбачена ЗУ «Про загальнообов’язкове державне страхування» та ЗУ «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я».
Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за такими профілями медичної реабілітації:
- нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
- м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);
- кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
- реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
- реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
- інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.
Медична реабілітація дітей у супроводі застрахованої особи – одного із батьків або особи яка їх замінює – опікун, піклувальник, за профілями:
- м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період опіків);
- кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру);
- кардіо-пульмонарна реабілітація (цукровий діабет);
- реабілітація після оперативних втручань на органах зору (підгострий період після оперативних втручань на органах зору).
Медико-психологічна реабілітація учасників АТО (можуть бути направлені в супроводі членів сім’ї: чоловік, жінка, діти).
Потреба в медичній реабілітації визначається висновком ЛКК закладу охорони здоров’я, де застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні. Заклад охорони здоров’я повідомляє відділення Фонду про таку потребу і далі всю організаційну роботу проводить представник Фонду.
Санаторно-курортний заклад застрахована особа обирає сама з Переліку (а це понад 50 санаторно-курортних закладів, що розміщені по всій території України), оприлюдненому на офіційному веб-сайті Фонду www.fssu.com.ua відповідно до профілів медичної реабілітації.
Для отримання більшої інформації або консультації можна звернутись до спеціалістів Крижопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області за тел.: 04340-2-16-35,2-21-84.
За інформацією Крижопільського відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області