8 травня - День пам’яті та примирення
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства.
7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.
Сьогодні, 8 травня, в День пам’яті та примирення, ми вшановуємо подвиг нашого народу, який зробив вагомий внесок у перемогу над нацизмом.
У День пам’яті та примирення ми схиляємо голову перед загиблими та висловлюємо пошану до тих, хто віддав життя за світ без війни.
Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Символом Дня пам’яті та примирення є квітка маку.
Пам’ять мільйонів загиблих вшанували покладанням корзини до пам’ятника Другої світової війни та воїнам АТО селищний голова Володимир Василишен, начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Леся Ошовська, голова первинної ветеранської організації селища Крижопіль Віра Задорожна.
Панихиду по загиблим відспівали благочинний протоієрей Вінницько-Тульчинської єпархії ПЦУ Петро Підсадний та протоієрей Свято-Миколаївської релігійної громади селища Крижопіль Могилів-Подільської єпархії УПЦ Віталій Мартинюк.