Крижопільська селищна рада
Тульчинський район, Вінницька область
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

Дата: 03.12.2021 07:59
Кількість переглядів: 609

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами.

 Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Вони не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю. Для них є важливими елементарні речі: бути корисними суспільству,  могти реалізувати себе, мати доступ до гідної освіти і роботи.

    Як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин в цей день ми хочемо привернути увагу до проблем людей з особливими потребами, захисту їх гідності, прав та благополуччя.

Сьогодні на території Крижопільської громади проживає  274 особи, які мають інвалідність, у тому числі 72 дитини. Більша частина пільг, допомог та компенсацій особам з інвалідністю гарантується Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» і надається з державного бюджету. Проте, враховуючи необхідність додаткового їх забезпечення на місцевому рівні, селищною радою затверджено та реалізується  ряд програм. Це програма підтримки дітей з інвалідністю,  програма «Про соціальні послуги», програми відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян, мешканців Крижопільської територіальної громади залізничним та автомобільним транспортом загального користування. Так, відповідно до програми підтримки дітей з інвалідністю, щороку з місцевого бюджету  передбачено виплату разової грошової допомоги сім’ям, які виховують таких діток. В листопаді ця допомога була зарахована на особові банківські рахунки батьків. Програма «Про соціальні послуги» дозволяє призначати і проводити виплату компенсації особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, в т.ч. за особами з інвалідністю, та надавати ряд інших соціальних послуг, враховуючи індивідуальні потреби. Програми компенсації за перевезення пільгових категорії населення передбачають відшкодування вартості проїзду, в т.ч. осіб з інвалідністю, перевізникам, на підставі укладених договорів. Також з місцевого бюджету виділяються кошти для забезпечення осіб з інвалідністю лікарськими засобами за рецептами та рекомендаціями лікарів.

З 1 червня 2021 року набрала чинності постанова КМУ від 14 квітня 2021 року № 362, якою затверджено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації. Відповідно до цього Порядку, для забезпечення засобами реабілітації особи з інвалідністю або їх законні представники можуть подати заяву через електронний кабінет та Єдиний державний веб-портал електронних послуг (заява подається із застосуванням електронного підпису) або ж звернутися до управління соціального захисту населення та охорони здоров’я селищної ради. В такому разі спеціалісти управління приймають документи, формують особові справи і передають їх до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів.

Спеціалісти управління також ознайомлюють та надають заявникові інформаційні матеріали щодо:

- переліку підприємств із зазначенням їх контактних даних, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення засобами реабілітації;

- каталогу засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб;

- механізму забезпечення засобами реабілітації та отримання компенсації;

- надають інформацію щодо електронного кабінету особи, його функціоналу та офіційного веб-сайту Мінсоцполітики;

- надають інформацію щодо сумісності технічних та інших засобів реабілітації.

 Відзначаючи Міжнародний день людей з особливими потребами ми прагнемо створити для них такі умови, які дадуть змогу відчувати себе впевненими і захищеними. Адже саме ставлення до людей з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

Як показує практика, люди, які мають інвалідність, можуть бути і стають відмінними фахівцями, соціально-активними і повноцінними членами суспільства, які нерідко надихають нас, абсолютно здорових. Усунення будь-яких бар`єрів на шляху до самореалізації є одним із пріоритетних напрямів в розвитку держави, громади і кожного її мешканця.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень