Крижопільська селищна рада
Вінницька область, Тульчинський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Крижопільська громада приєднується до відзначення Євопейського дня боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2021 10:51
Кількість переглядів: 218

18 жовтня європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року  Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Україна,  оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом

застосування насильства  чи його погрозою, використовуючи службове становище, матеріальну чи іншу залежність від другої особи.

Торгівля людьми – це завжди експлуатація людини, примусова праця, використання у домашньому господарстві, промисловому чи сільськогосподарському секторах, вилучення органів, сексуальна експлуатація чи створення порнографічної продукції, народження дитини примусово чи за замовленням, втягнення у злочинну діяльність чи жебракування.

Задля інформування людей про проблему сучасного рабства,  підвищення рівня обізнаності наших громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування та актуальності таких понять, як «торгівля людьми» та «експлуатація» у селищі пройшла соціально-інформаційна акція, в ході якої її організатори і учасники, спілкуючись з жителями та гостями громади, розповідали про сучасні тенденції торгівлі людьми, про основи безпечного працевлаштування, про захист прав і свобод постраждалих.

З метою просвітництва щодо запобігання ризику втягнення дітей та молоді до ситуацій торгівлі людьми шляхом підвищення психологічної готовності  протистояння викликам, що можуть призвести до потрапляння в  експлуатацію, сьогодні в закладах середньої та професійної освіти проводяться  виховні години серед учнів. За статистикою кожен четвертий постраждалий від торгівлі людьми у світі – дитина.  Майже 80% постраждалих українців не мали вищої освіти.

         Ці факти говорять про те, що просвітницьку діяльність варто розпочинати серед дітей та молодих людей, які ще навчаються в школі.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ: потрапити у пастку торгівців людьми можна не лише за кордоном, а й у межах своєї країни! Володіння інформацією і її усвідомлення допоможе уникнути небезпеки. 

Телефон цілодобової та безкоштовної «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 1547

Телефони безкоштовної «гарячої лінії» з питань міграції та протидії торгівлі людьми 

  • 0 800 505 501 (зі стаціонарних телефонів) 
  • 527 (з мобільного), 
  • 527.org.ua – електронні консультації;
  • Крім того, постраждала особа може звернутись  до управління соціального захисту населення та охорони здоров’я селищної ради, органів поліції за місцем проживання (перебування), центру надання соціальних послуг, служби у справах дітей, навчальних закладів (якщо постраждалі - діти), установ охорони здоров’я. Аби отримати допомогу і захист, достатньо звернутись до будь-якого з цих органів, адже існує чітка координація та налагоджена співпраця між усіма суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень