Присвоєння почесного звання мати-героїня та виплата одноразової винагороди

Дата: 28.09.2021 11:02
Кількість переглядів: 75

Присвоєння почесного звання "Мати-героїня" провадиться на підставі указу Президента України. Це звання є державною нагородою і вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною (Закону України "Про державні нагороди").

Почесне звання "Мати-героїня" присвоюється жінкам, котрі народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох  і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених, у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Для отримання звання «Мати-героїня» потрібно звернутися до управління соціального захисту населення та охорони здоров'я селищної ради, спеціалісти якого мають підготувати й надіслати через обласні державні адміністрації до Секретаріату президента України всі неохідні документи.

Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак, посвідчення до почесного звання, встановленого зразка та передбачається виплата одноразової грошової винагороди, яка провадиться за рахунок  коштів Державного бюджету України.

Виплачується винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання – відповідно до Указу Президента від 25.12.2007 №1254/2007 « Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України « Мати-героїня».

Також, на сім’ю жінки  яка має статус «Мати-героїня» поширюються пільги, передбачені Законом України «Про охорону дитинства».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень